Vibrátory – Všetko, čo potrebujete vedieť o týchto vibrujúcich hračkách

Vibrátory – Všetko, čo potrebujete vedieť o týchto vibrujúcich hračkách

 

Kedysi pôsobili ako stroj na mučenie o váhe takmer 20 kilogramov, no dnes je obľúbenou „hračkou“ pre dospelých – reč je o vibrátoroch. Nielen že v 21. Storočí sú vibrátory krajšie a ľahšie, sú taktiež oveľa viac akceptované spoločnosťou. Viac ako 50% žien v Amerike priznalo, že vo svojich zásuvkách (myslíme časť nábytku) jeden majú a 72% z nich tvrdí, že ich používajú aj priamo počas sexu. Tento prieskum však prebehol pred niekoľkými rokmi, takže sa dá logicky čakať to, že číslo je už značne väčšie. Aj napriek obrovskému počtu predaných vibrátorov však ženy masturbujú oveľa menej ako muži. Dlho sme hladali  informácie o vibrátoroch, aby sme našim čitateľom poskytli odpovede na najčastejšie otázky ohľadom týchto sexuálnych hračiek. Ak aj vy patríte medzi zvedavcov a radi sa naučíte niečo nové, ste tu správne.

 

,,Sú mužské penisy ohrozené populáciou vibrátorov?“

 • Podľa štúdie Indiana University z roku 2011, 70% mužov tvrdí, že ich vibrátor nijak nezastrašuje, no stále však existujú muži, ktorí sa neustále obávajú toho, že by ich mohli v jeden deň nahradiť práve tieto erotické vibrujúce hračky. Avšak, aj keď táto vzrušujúca vecička dokáže ľuďom priviesť šialený orgazmus, nič sa nevyrovná ľudskému kontaktu alebo oxytocínu, ktorý je taktiež známy ako „hormón lásky.“ Síce vás vibrátor urobí, no nenahradí krásu ľudskej intimity.

,,Sú vibrátory určené len pre ženy?“

 • Pre túto otázku máme jednoduchú a stručnú odpoveď: Nie. Vyššie -uvedená štúdia z roku 2009 zistila, že takmer polovica mužov skúsila vibrátor minimálne raz vo svojom živote. Nezáleží na tom, či je muž homosexuál alebo hetero, používanie vibrátora špecifického pre mužov alebo aj unisex vibrátora dokáže priložením k žaluďu penisu priviesť nezabudnuteľný orgazmus nech už je muž sám, alebo s partnerkou.  Skvelým vibrátorom pre mužov je napríklad ten od značky Lovehoney, ktorý je navrhnutý špeciálne pre mužov a poskytuje až 5 intenzívnych vibračných rýchlostí, ktoré vás v rekordne krátkom čase privedú k poriadnemu výstreku. Najlepšie na tom je, že tieto hračky sú (zväčša) vodotesné, takže v prípade, že si jeden zabezpečíte, nebudete si vedieť predstaviť ani jeden kúpeľ bez svojho umelého spoločníka.

,,Aký je rozdiel medzi vibrátorom a dildom?“

 • V krátkosti povedané, dildo sú hraćky určené špeciálne na penetráciu. To znamená, že sa vsúvajú a nie prikladajú. Aj keď v dnešnej dobe možno nájsť vibrujúce dildá, ich hlavnou úlohou je stále jedna, rovnaká činnosť – preniknúť do tela, čo niektoré ženy vzrušuje oveľa viac ako traslavý dotyk priloženého vibrátora. Keď sa však pozrieme úlohu vibrátorov, tie možno využiť na rôznych partiách teľa, nakoľko nie sú priamo určené na vaginálne uspokojenie.

,,Ako to, že vibrátory nie sú určené len na vagínálne uspokojenie?“

 • Vibrátory sú rozdeľované do viacerých skupín. Tie na stimuláciu klitorisu, iné na stimuláciu análu  a také, ktoré vám urobia dobre na oboch miestach. Okrem toho dnes možno na trhu nájsť napríklad vibračné svorky na bradavky či vibrujúce prstence na penis. Čo viac dodať, 21. Storočie je na vývoji sexuálnych hračiek nešetrí.

,,Je v pohode, keď dokážem dosiahnuť orgazmus len pomocou vibrátora?“

 • Podľa nás je to naprosto v poriadku. Niektoré ženy dokonca nikdy nezažili orgazmus bez toho, aby použili vibrátor, no sú aj také, ktoré to dokážu, no ťažko a preto si nimi dopomáhajú priamo počas sexu. Nakoľko až 75% žien nemôže dosiahnuť orgazmus bez stimulácie klitorisu, vibrátor považujú za dokonalú pomôcku. Nebojte sa, nie je to vôbec hanba, keď sa bez vibrátora neviete spraviť. Je len na vás, ako skrotíte svoje hormóny.

"Čo ak vibrátor vyskúšam a nebudem už viac chcieť penis?“

 • Samozrejme, že penis nemôže robiť to, čo robí vibrátor a zas naopak, vibrátor nemá také výhody, aké má penis, veď predsa vibrátor obsahuje  pulzátor, ktorý penis prirodzene nie. Avšak, v konečnom dôsledku žiaden vibrátor nemôže nahradiť mužský penis, pretože ten je pripevnený k človeku a ako sme už vyššie uviedli, ľudský kontakt má kopu plusov a určite si toľko rozkoše neužijete s umelou hračkou. Keď ale nemáte na výber, táto vybrujúca vychytávka nemá problém privolať orgazmus do pár minút a nahradiť tak chlapa.

,,Existujú nejaké vedľajšie účinky pri používaní vibrátora?“

 • Aj keď štúdia zistila, že niektorým ženám znecitlivel klitoris (16%), niektorým ho podráždil (10%) a niektorým dokonca vagína opuchla (8%), vibrátor sa stále považuje za ňeškodný, nakoľko 71,5% žien, ktoré ho použili, vôbec nespozorovalo negatívne vedľajšie účinky.

,,Príliš časté používanie vibrátora môže zabrániť príchodu orgazmu počas sexu. Je to naozaj tak?“

 • Vibrátory síce môžu spôsobiť silnejší orgazmus a majú schopnosť dosiahnuť ho jednoduchšie a rýchlejšie ako počas bežného sexu, no nijak nebránia tomu, aby sa žena spravila počas pohlavného styku so svojim partnerom. Avšak, dajte si sem-tam oddych a nechajte vibrátor v zásuvke. Nepoužívajte ho príliš často, pretože keď sa na ňom stanete závislými, bude pre vás ozajstným problémom dosiahnuť orgazmus pri sexe.

,,Myslíte si, že by mal vibrátor skúsiť každý človek aspoň raz vo svojom živote?“

 • Ak ste zvedaví, samozrejme si túto erotickú hračku skúste počas svojho života minimálne raz. Podľa všetkého nemáte čo stratiť, no môžete veľa získať. Možno práve jeho šialene vzrušujúce vibrácie privolajú orgazmus, po akom ste vždy túžili. Za pokus to stojí, no nie?

,,Ako sa mám odhodlať íst kúpiť vibrátor?“

 • Nákup prvého vibrátora môže byť celkom nepríjemný, nakoľko sa asi budete cítiť trápne a preto siahnete skôr po rôznych eshopoch, včom vám samozrejme nebránime, no odhodlajte sa vkročiť do kamennej predajne s erotickými hračkami, kde vás milo privítajú a veľmi radi nasmerujú správnym smerom. Povedzte im o svojich túžbach, aký orgazmus chcete zažiť a pokiaľ ste navštívili správny obchod, s radosťou vám poradia a neskôr v posteli (ci hocikde inde) im vduchu poďakujete.

Sex chat ako ho nepoznáte, a to vďaka novodobým vibrátorom!

 • Ako sme už niekoľkokrát poznamenali, 21. Storočie je naozaj bohaté na inovácie a nezabúda sa ani na tému sex. Spolu so sociálnymi sieťami prišiel na trh aj sex chat, ktorý sa skladal zozačiatku „len“ z písmen či webhovorov, no neskôr prišli interaktívne vibrátory, ktoré reagujú na príkazy druhej strany. Vďaka takýmto vibrátorom sa sex chat posunul na nový level a účastníci erotického hovoru si môžu vďaka zvukom či príkazom robIť fyzicky dobre. Medzi takéto vibrátory patrí napríkald CLUB VIBE 3.OH HERO.

 

Ktoré vibrátory odporúčame?

We‑Vibe

Ak ste nováčikmi vo vášnivej zábave „pre jedného,“ odborníci radia – zvoľte si malý vibrátor, najlepšie ten od We-Vibe, ktorý je zobrazený na vyššie uvedenej fotografií. Podľa výskumu dokáže dokonale stimulovať klitoris aj bez nejakých divokých vibrácií.  Čo vy na to? Doprajete svojej vagíne poriadnu rozkoš?