Amatérky vs. Profesionálky. Ako to vskutočnosti je, sú študentky skutočné amatérky?

Amatérky vs. Profesionálky. Ako to vskutočnosti je, sú študentky skutočné amatérky?

 

Každá tretia študentka má skúsenosti s prostitúciou

Podľa rôznych štúdií sa zvyšuje počet mladých ľudí, ktorí sa dobrovoľne venujú sexu za peniaze. Aj podľa Francúzky Laury D., ktorá o svojom študentskom živote prostitútky napísala knihu Moje drahé štúdiá, v živote každej ženy príde noc, ktorá zmení všetko a od základov. Devätnásťročná Laura zarobila za noc s mužmi 400 eur.

Samy študentky vysokých škôl odhadujú, že až jedna štvrtina z nich si môže niekedy priblížiť sexom. Väčšinou si staršie dievčatá z vysokých škôl nechajú platiť za sex od solvetných pánov, ktoré sprevádzajú na spoločenské akcie ako luxusné spoločnice. Niektoré študenti sa živí ako aj pornoherečky. Žiaci základných a stredných škôl vraj dostávajú spíš peniaze za občasný sex. No i samotná táto skutočnosť je šokujúca. Výskum detskej prostitúcie a komerčného sexu medzi mladými sa dlhodobo venuje Eve Vaníčkovej z 3. lekárskej fakulty Karlovej Univerzity. Podľa jej minuloročných prieskumov medzi 1200 študentmi a žiakmi posledných ročníkov pražských gymnázií už peniaze za sex už zaberali takmer štyri percentá devätnásťročných dievčat a dve percentá rovnako starých chlapcov.

Jedna štvrtina mladých žien si mohla predstaviť, že v prípadnej komplikovanej situácie by si privyrobila sexom zaFO. Rovnakú možnosť pripustila tretina mladých mužov. Len 70 percent maturantov a maturantiek sex za peniaze jednoznačne odmietli.
Podľa výskumu sa jedná čiastočne aj o dôsledok vplyvu mediálneho tlaku na mladú generáciu a predkladanie bohatstva a úspechu za vzor.  "Na základe mediálnych vzorov, kde je komerčný sex výťahom do lepšej spoločnosti a je považovaný za úplne bežný a prirodzený, je v očiach mladých žien každá cesta k získaniu peňazí chytaním bohatého muža skoro príťažlivá," vysvetľuje expert.


studentky-amaterky

Tento obraz prispieva k tomu, že mladí ľudia prestali byť na komerčný sex citliví. "All incllusive" sprevádzanie manažérov na zahraničné služobné cesty alebo nadštandardné služby osobných asistentiek po pracovnom čase za jednoznačnú prostitúciu nepovažujú. Študentský život je častokrát náročný a bez finančnej výpomoci od rodiny je ho takmer nemožné zvládnuť. Študentky sú mladé príťažlivé dievčatá v cudzom meste, ktoré muži bežne oslovujú s rôznymi návrhmi na ulici.

 

Sociálne siete ako trhovisko sexu

Ak sa tieto návrhy začnú hrnúť z čiastočne anonymizovanej online sexzoznamky, ostych je menší. No a riešenie finančných problémov je v dohľadne. Príde jedna ponuka za druhou a prvé stretnutie. Presne takto nám opísala svoje začiatky študentka Kristína. „Môj prvý zárobok bol cez Pokec. Večer som sa nudila na internáte a chatovala som na zoznamke. Bolo tam málo prihlásených užívateľov a teda som nazrela do sexzoznamky, kde bol počet prihlásených asi tri krát vyšší. Okamžite po vstúpení do tejto online miestnosti mi svietilo 50 nových správ a každú minútu pribúdali desiatky. Prišlo mi to šialené. Hovorila som si, že ako je to možné? Nič som niekomu nenapísala a toľko správ? Veľká väčšina boli ponuky na sex zaFO. Vtedy som ale túto skratku ešte nepoznala.“ Kristína sa počas rozhovoru tajomne pousmiala a bolo vidno, že dnes jej to už príde tak trochu zábavné aká bola neskúsená amatérka. Študentka Kristína pokračuje: „V ten večer som strávila niekoľko hodín pri notebooku a poctivo som odpisovala na všetky správy, ktoré mi prišli. Niektorí mi ponúkali päťdesiat eur za fajku, iní päťsto eur za celú noc a boli aj ponuky na pravidelný milenecký vzťah s finančnou podporou. Posledná možnosť sa mi  najviac pozdávala. Mala som síce priateľa u nás doma v Ružomberku, no viete ako sa to hovorí, čo oči nevidia, to srdce nebolí. Teda spoliehala som sa na to, že sa to nedozvie a peniaze som naozaj súrne potrebovala.“ Kristína si povzdychla a nám bolo jasné, že na svoje vtedajšie uvažovanie nespomína v dobrom.

 

„Milenka za finančnú podporu znie lepšie ako prostitútka.“

 

„Ako som postupne odpisovala na všetky správy, jedna ma naozaj zaujala. Stálo v nej: „Si krásna. Buď mojou milenkou, mojou životnou múzou. Mesačne ti ponúkam vreckové 1000 EUR.“ Povedala som si, že presne toto potrebujem. Predsa ja nie som prostitútka a tisícka za kamarátstvo? To znie ako dobrá ponuka, ktorá by mi pomohla pokryť náklady na bývanie, stravu a ešte aj by mi ostalo na zábavu.“ Pokec však nie je jediným online priestorom kde sa mladé študentky dohadujú na sexe za peniaze a stávajú sa tak z nich amatérky spoločníčky. Na facebooku je viacero stránok kde si študentky dohovárajú „akcie“, stretnutia s bohatými mužmi. Na instagrame majú častokrát profily, kde sa chvália svojim mladým telom a krásnou tvárou a tak ich profily sledujú muži, ktorý si na základe fotiek vyberajú svoje milenky na prenájom. Zo sociálnych sietí sa stalo trhovisko so sexom a tak tu sa nám ponúka otázka, či sú študentky naozaj amatérky. Ich prezentácia je častokrát dobre premyslená stratégia a kvalitný prepracovaný online marketing. Instagram ponukový list a messenger komunikačný nástroj.

 

Tuition fee alebo sex za úhradu školného?

Sex za školné sa stal novým hitom britskej prostitúcie. Výborná a svedomitá študentka si musí vyhradiť približne 24 000 dolárov školného nutného na jeden rok štúdia na bežnej univerzite.
Britské noviny odkryli prvú internetovú prostitúciu prevádzkovanú za účelom platenia školného pre vysokoškolských študentov (tzv. tuition fees). Školné pre všetky druhy štúdia táto krajina sa zaviedla iba nedávno a už má vysoké školy a univerzity v maximálnej výške a stala sa tak krajinou s najdrahším štúdiom. Pre nedostatok žiakov sa niektoré študijné programy zatvárajú a študenti študentov odchádzajú do iných krajín Európy. V susednom Škótsku a Walesu školné nebolo zavedené napríklad. Študentský život sa tak stáva menej dostupný pre všetky vrstvy obyvateľstva.

Webová stránka lákavo ponúka mladým študentom, že študentom zaistí "sponzorovanie" štúdií za sexuálnu odplatu. Týmto spôsobom si taká študentka je schopná privyrobiť približne 24 000 dolárov tak veľmi potrebného školného na jeden rok štúdia. Koľko provízie však dostane závisí najmä od toho aké služby ponúkne na ich webe a koľko zo svojho tela odhalí vo svojom izeráte.
Nemenovaní britský denník poslal agentku-provokatérku na príslušnú adresu, kde sa vykonával casting. Vyšetrovanie muselo byť predčasne ukončené, pretože školiteľ z tejto firmy požadoval skúšobný sex na prvom pohovore. Samozrejme ani v mene dobrého článku a odhalenia pravdy nebola agentka denníka ochotná túto skúšku podstúpiť a preto sa jej nepodarilo infiltrovať sa do skupiny sexom si zarábajúcich študentiek. Tzv. "Poradňa pre zárobok školného" inzeruje "diskrétne sexuálne dobrodružstvo", samozrejme agentúra (poradňa) vyberá veľmi dôsledne pojmy a nie priamo je ponúkaná prostitúcia. Podnikanie so sexuálnymi službami tohto typu je v Británii na hranici zákona v tzv. šedé zóny. Peniaze pre školné si študenti zarábajú vo veku medzi 17-24 rokov za dvojhodinové sex číslo v izbách alebo vybraných diskrétnych bytoch, u nás poznáme pod pojmom sex privat. Na takomto dvoj hodinovom stretnutí má platiaci klient z agentúry nárok na 3-4 čísla so študentkou podľa svojich predstáv. Web tvrdí, že tento spôsob brigády zabezpečil "školné" asi 1.400 študentom, viac ako 90% z toho sú práve vysokoškolské študentky, mladé atraktívne dievčatá z priemerne zabezpečenej rodiny.